ره پیک: شورای نگهبان از ظرفیت فارغ‌التحصیلان رشته حقوق بیشتر از قبل استفاده خواهد کرد

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان از ظرفیت فارغ‌التحصیلان رشته حقوق بیشتر از قبل استفاده خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان، سیامک ره پیک عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان امروز پنج شنبه طی سخنانی در حاشیه برگزاری دور دوم رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان، گفت: این رقابت ها که اقدامی جدید و دارای اهداف متعدد است، از هفته گذشته شروع شده و در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: آنچه که به عنوان رقابت شبیه سازی علمی در حال برگزاری است، یک ابتکار جدید است که در پژوهشکده شورای نگهبان طراحی و اجرا شده است. نهادهای مهمی چون نهادهای قضایی و نهادهای تصمیم گیر در موضوعات مهم، این الگوی مهم و کارآمد را ابداع کرده اند و در این رقابت ها هم بررسی هایی که در شورای نگهبان در حوزه تفسیر قانون اساسی و مصوبات مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود، طبق یک برنامه مشخصی توسط تیم های شرکت کننده مورد بررسی و رقابت قرار می‌گیرد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه استقبال بسیار خوبی از این مسابقات علمی صورت گرفته و گروه های متعددی از دانشگاه های سراسر کشور برای شرکت در این رقابتها، اعلام امادگی کرده بودند، تصریح کرد: شرکت کنندگان در این رقابت ها، در قالب گروه های مختلف، سازماندهی شده اند و هم اکنون در مرحله دوم رقابت ها، در حال رقابت هستند.

ره پیک ادامه داد: برنامه ای منسجم، قابل قبول و پرمحتوا برای رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان پیش بینی و اجرا شده است و بنده خودم در چند گروه حضور یافتم از نزدیک شاهد این بودم که جوانان تحصیل کرده در رشته حقوق، ظرفیت بسیار خوبی برای بررسی های علمی و تحلیلی دارند.

وی با تاکید بر اینکه پس از اینکه امروز گروه های برتر مشخص شدند، هفته آینده مرحله نهایی این رقابت ها برگزار و نهایتا هم گروه‌های برتر مشخص خواهند شد، از همکاری نفرات برتر این مسابقات با پژوهشکده شورای نگهبان در حوزه های متناسب خبر داد.

عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان ادامه داد: تصمیماتی که می تواند در کشور موثر باشد، نتیجه کار شورای نگهبان است و این کارگاه شبیه سازی نشان داد که فارغ التحصیلان ما در رشته حقوق ظرفیت خوبی برای کمک به شورای نگهبان در حوزه های مختلف، دارند. ما در پژوهشکده شورای نگهبان یکی از فعالیت های مهم مان این است که شورا را در تصمیمات خودش کمک کنیم؛ یعنی یک نوع پشتیبانی علمی و تحلیلی برای شورا در این پژوهشکده وجود دارد.

ره پیک اضافه کرد: یکی از اهداف شبیه سازی علمی شورای نگهبان این است که ما با فارغ التحصیلان رشته حقوق آشنا شده و بتوانیم بیشتر از قبل، از این ظرفیت استفاده کنیم و قطعا تقویت پژوهشکده منجر به تقویت شورای نگهبان خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه با برگزاری این رقابت علمی، بدنه جامعه علمی کشور به خصوص در رشته های حقوقی بیشتر با فرآیند کاری شورای نگهبان آشنا خواهند شد، گفت: برخلاف برخی تصورات که ممکن است در جامعه وجود داشته باشد که شورای نگهبان موراد مختلف را به صورت کلی بررسی می کند، شورای نگهبان به صورت دقیق و علمی مصوبات و موارد مختلف را بررسی و تصویب می کند و حتما دانشجویان وقتی با فرآیند کار شورای نگهبان آشنا می شوند، می توانند روند کاری شورای نگهبان که بسیار دقیق است را به بیرون منتقل کنند.

میانگین امتیاز داده شده: +

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.