سازمان بسیج حقوق‌دانان طی بیانیه‌ای اعلام کرد:

تشکر از انتشار نام و تصاویر قضات متخلف در رسانه‌ها

سازمان بسیج حقوق‌دانان طی بیانیه‌ای با تشکر از انتشار نام و تصاویر قضات متخلف در رسانه‌ها، خواستار ادامه‌ی روند مبارزه با فساد به‌صورت قاطع در همه‌ی زمینه‌ها به‌خصوص مفاسد اقتصادی شد.

 

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«در امر مبارزه با فساد نبايد هيچ تبعيضى ديده شود. هیچ‌کس و هيچ نهاد و دستگاهى نبايد استثنا شود. هيچ شخص يا نهادى نمی‌تواند با عذر انتساب به این‌جانب يا ديگر مسئولان كشور، خود را از حساب كشى معاف بشمارد. با فساد در هر جا و هر مسند بايد برخورد يكسان صورت گيرد.» (رهبر معظم انقلاب)

 

مدتی است که بیش‌ازپیش شاهد عملکرد امیدوارکننده قوه قضاییه در برخورد قاطع با فسادهای اقتصادی و حکومتی هستیم. این برخوردها فقط مربوط به جناح یا دولت خاصی نبوده و نیست و همه جریان‌های سیاسی را شامل شده است.تا جایی که این عملکرد حتی باعث بروز تنش‌هایی بین این قوه و چهره‌های مطرح کشور شده است که درنتیجه‌ی آن هجمه‌ی بعضاً ناجوانمردانه‌ای به این قوه واردشده است.

 

 البته یکی از بسترهای زمینه‌ساز این هجمه‌ها وجود برخی فسادها در بدنه‌ی قوه قضاییه است که در هر نهادی ممکن است فساد وجود داشته باشد و البته مهم نحوه‌ی برخورد با آن است.آیت‌الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، در ۵ بهمن‌ماه خطاب به رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور خبر از انتشار نام و تصویر قضات متخلف در رسانه‌ها داد که این نکته نوید گامی مؤثر و تازه در راستای مبارزه با این فساد در بدنه قوه قضاییه است.

 

هرچند این اقدام که با دستور رئیس قوه قضاییه صورت خواهد گرفت می‌توانست خیلی زودتر از این‌ها صورت بگیرد اما باز جای بسی امیدواری ست تا هم فساد را در این دستگاه حیاتی به حداقل خود برساند و هم باعث کور شدن نقطه امید برخی بدخواهان جمهوری اسلامی شود که برنامه‌ریزی کلانی را برای هجمه‌های وسیع و بی‌اساس به این نهاد مقدس نموده و قصد داشتند با دست پیش گرفتن، خود و اعوان‌وانصار خود را از فسادهای متوجه ایشان تبرئه نمایند.

 

امید است که قوه قضاییه همچنان با این اراده فساد ستیز خود در راستای برخورد در همه‌ی ابعاد، بدون توجه به جایگاه هر نهاد و شخص، مبارزه حیاتی خود با فساد را بیش‌ازپیش و انقلابی‌تر از قبل ادامه دهد.قطعاً اراده قوه قضاییه در برخورد محکم و قاطع باوجود هجمه‌های بسیار که تأثیری در قاطعیت برخورد این قوه با مجرمان و مفسدان نداشته است، قابل‌تقدیر است.

 

در این راستا سازمان بسیج حقوق‌دانان سمنان با تقدیر و تشکر از زحمات آیت‌الله لاریجانی و مجموعه قوه قضائیه در مبارزه با فساد و اقدام شایسته در انتشار نام و تصویر قضات متخلف در رسانه‌ها، خواستار ادامه‌ی روند مبارزه با فساد به‌صورت قاطع در همه‌ی زمینه‌ها به‌خصوص مفاسد اقتصادی هستیم تا شاهد امنیت بیشتر سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور بوده و شاهد روند رو به رشد اشتغال و کاهش بیکاری در سال‌های آتی باشیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.